Долучитися Підтримати

plasticon

Що ж таке PlasticOn

Майстерня з переробки пластикових відходів PlasticOn - головний проєкт громадської організації Zero Waste ZP. Це - наше місце сили, яке не здатні знищити навіть російські ракети.
Наш екопростір був створений за подобою проєкту Precious Plastic, мета якого - показати, що пластик - це дорогоцінний ресурс в руках натхненних людей. Тож тепер під одним дахом розташовані:

01

Пункт прийому пластику

Мешканці Запоріжжя можуть принести до майстерні свій чистий використаний пластик. Під час війни, нажаль, ми змушені приймати лише пластик типу HDPE 2, з яким найлегше працювати. Але ми віримо, що після перемоги ми відновимо можливість прийому PET 1, LDPE 4, PP 5, PS 6, плівки та пакетиків, як це було до війни.

02

Майстерня з переробки пластикових відходів

Пляшки, стаканчики, відерця та інші пластикові вироби з відповідним маркуванням ми подрібнюємо у шредері, попередньо посортувавши їх за кольорами. Наразі ми маємо два шредери: електричний і механічний. Перший - швидкий, другий - “blackout edition”.
Далі пластикова крихта відправляється до екструдера, з якого виходить однотонна пластикова нитка. Повільно накручуючи нитку на форму, ми отримуємо корзинки, кашпо, ящики та інші вироби. Також за допомогою цього станка можна наповнювати пластиком металеві форми, які стануть основою для меблів.
До того, як у нас з’явився екструдер, а переробляти пластик вже дуже хотілося, ми придбали електропіч, в якій і досі випікаємо пластикові “пиріжки”. Завдяки силіконовим формам пластик набуває необхідної форми. Трошки фінальної обробки і ми отримуємо деталі для прикрас, брелоків, кашпо для сукулентів.
Електропіч та саморобний механічний прес дозволив нам робити листи з пластику, які згодом “кроїть” ЧПУ-фрезер. Готові вироби можна побачити на сторінці майстерні PlasticOn в Instagram. Пишіть у дірект, якщо бажаєте придбати готові вироби, або бажаєте, щоб ми зробили унікальну річ з переробленого пластику спеціальнодля вас

03

Майстер класи

Ми впевнені, що побачивши процес переробки пластику на власні очі і спробувавши це зробити самотужки, ви вже не зможете викинути пластикову кришечку у звичайний смітник. Саме тому наша майстерня радо вітає невеликі групи дорослих та дітей (10-15 осіб) на майстер-класах з переробки пластику. А також виїзні. Окрім цього, ми проводимо оглядові екскурсії до майстерні та лекції на теми свідомого споживання та відповідального поводження з відходами. Можете дочекатися відкритих заходів (на даний час проходять не регулярно) або замовити ексклюзивну подію для вас та ваших друзів, сім’ї або колег. На всі питання щодо замовлення відповідаємо в Instagram.

Чи це безпечно?

Пластик у нашій майстерні плавиться за безпечних температур та не горить. Приміщення добре вентилюється та має витяжку. Тому знаходитися у майстерні цілком безпечно. Переконайтеся в цьому самі!

Як створювалася майстерня

Створення PlasticOn - неймовірний досвід фандрейзингу, командотворення та впевненості у тому, що все можливо, якщо захотіти.
Восени 2020 року з’явилася ідея створення майстерні, адже у Запоріжжі сфера переробки пластику малорозвинена і малодоступна для звичайних екосвідомих мешканців, а не підприємств з постійним об’ємом відходів. Але була одна проблема... Ми не вміли переробляти пластик.
Тож ми звернулися до тих, хто вже вміє - майстерні Precious Plastic Ukraine - і поїхали на навчання до них, в Одесу.
Після кількох місяців планування проєкту та пошуку фінансування нас підтримав Міжнародний фонд “Відродження”. Фонд виділив 60000 грн за умови, що ми зберемо ще 60000 шляхом краудфандингу. “Краудфандинг, так краудфандинг”, - подумали ми і реалізували першу успішну краудфандингову кампанію у Запоріжжі на платформі Спільнокошт.
Впродовж двох місяців ми проводили онлайн марафон екологічних звичок, суботник на байдарках, збір пакетиків на переробку і розповідали про наш проєкт при кожній зручній нагоді. І 160 доброчинців повірили в нас і підтримали своїми коштами.
Тож, вже до кінця 2021 року ми змогли закупити необхідне обладнання, зробити ремонт приміщення майстерні і почати приймати пластик на переробку.
2022 році ми планували офіційне відкриття і перші майстер-класи, але ЙБН РСН!
Наразі ми продовжуємо експерименти з пластиком і розвиваємо майстерню всіма доступними способами

Де знаходиться PlasticOn

Ми знаходимося за адресою:
м.Запоріжжя, вул.Сергія Серікова, 30, у будівлі млина Нібура, пам’ятки промислової архітектури.
Дивіться відео, як нас знайти.

Як працює майстерня

Нажаль, під час війни ми не маємо змоги знаходитися у майстерні у визначені години. Якщо ви бажаєте принести свій HDPE 2 пластик на переробку, придбати наші товари з переробленого пластику або прийти на майстер-клас - пишіть в Instagram.