Майбутнє нашої планети залежить від кожного з нас: великих корпорацій і маленьких підприємств, світових політичних лідерів і голів містечок, громадських організацій і кожного мешканця планети. Тож сьогодні ми пропонуємо тобі дізнатися, як стати ближче до zero waste (нуля відходів), почавши з себе.
Reduce: Споживай менше
Найефективніше вирішення сміттєвої проблеми - перестати утворювати сміття! Якщо не купувати непотрібні речі, бути обачним з тим, що ти даруєш або приймаєш в дар, то переспоживання значно зменшиться. А значить, зменшиться і кількість сміття, яке треба екологічно утилізувати.
Тож, перед тим, як купити щось, прислухайся до себе: чи дійсно це мені потрібно? Чи не маю я подібної речі? Чи можу я її позичити?
А ще:
Краще купи одну якісну річ, аніж кілька сумнівної якості.
Відмовляйся від непотрібного та одноразового (кульочки, флаєри, соломинки).
Знайди екологічні альтернативи звичним речам (твердий шампунь, шопер, багаторазова чашка для кави).
Купуй у своє (мішечки, контейнери, банки).
Reuse: Використовуй повторно
Кожна річ рано чи пізно відживе своє і стане відходами. Але краще пізно. Продовжуй життя речам, щоб відтягнути їх “час Х” та зменшити потребу у купівлі нових.
Як саме це можна зробити:
Правильно дбай про речі та ремонтуй зламане, щоб користуватися ними якомога довше.
Обмінюйся з друзями речами, які вам не потрібні або використовуй платформи для вживаних речей.
Віддавай на благодійність речі у гарному стані.
Вигадуй непотрібним речам нове застосування.
Тут ми безсоромно перервемо розповідь, щоб заховати пасхалку. Надішли нам в дірект Instagram промокод "ZeroWasteZPДарує" і отримай 100 грн, які ти можеш витратити на будь-які товари з нашого екомагазина.
Recycle: Переробляй
Останнє, що варто робити з речами, які тобі вже не потрібні або їх упаковкою - віддавати на переробку. Адже попри поширену думку, що переробка - це панацея від засмічення планети, це зовсім не так:
Переробка ніби дає індульгенцію на ще більше споживання (а проблема саме в тому, що ми забагато виробляємо та споживаємо).
Не можливо переробити все через використання різних матеріалів в одному виробі, забруднення, непридатність деяких матеріалів до переробки.
Організація роздільного збору і переробки відходів іноді робить процес виготовлення товарів з вторсировини дорожчими ніж з первинної сировини.
Не завжди з відходів можна виготовити ідентичну за якістю продукцію (одноразові стаканчики роблять лише з деревини, а не макулатури, і нафти (пластику), а не перероблених кульочків).
Почни поступово впроваджувати ці три принципи у своєму повсякденному житті, і ти вже скоро помітиш, як порожньо і сумно буде твоєму сміттєвому відру. Але краще хай сумує сміттєве відро від відсутності сміття, аніж природа від того, що цього сміття забагато.